INSTAGRAM

OKUDUĞUM KİTAP

TWİTLERİM

DİNLEDİKLERİM

Harika Bir Yıldı, Teşekkürler

Gerçekten harika olan neydi veya ben mi atladım 2014’ü. Evet tek bir iyi yanı var o da üniversite kazanmam onun dışında türkiye açısından pek de parlak sayılmayacak şeyler yaşandı.

Bir çok çocuk, genç sebepsiz yere öldürüldü. Faili mechul cinayet olarak kaldı diyebiliriz, davalar sürüyor, suçlu sandalyesinde birileri var mı ? evet göstermelik koydular peki ondan sonrası ne oldu yine aynı tas aynı hamam. Düzen devam ediyor, çarkın dişlileri tıkır tıkır çalışıyor. Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük ve diğerleri. 16 yaşındaki liseli genç, cumhurbaşkanı erdoğan'a hakaretten tutuklandı, bir miktar gözdağı verildikten sonra tahliye oldu. Giden hayatların arkasından ağlayan analar, gururlu babaların yanı sıra sistemin aynı kalışısı. Değişen tek şey: Makam koltuğu oldu.

Onlarca işçimiz, emekçimiz bir anda göçük altında kaldı. Bir hiç uğruna demek yanlış olur fakat işçü sağlığını, işçi güvenliğini ve sosyal haklarını koruyacak kanunlarının olmayışı belkide böyle bir senaryonun oluşmasına zemin hazırladı. Bunun sonucu olarak, toprak altında maden ocaklarında onlar işçimiz hayatlarını yitirdiler.

Harika bir yıldı gerçekten. Sadece türkiye için konuşmak istemiyorum. IŞİD sorunu yüzünden amerikan vatandaşı olsun, ingiliz vatandaşı olsun bir çok milletten insan tutsak olduktan sonra canlarını görev uğruna yitirdiler. Diğer yandan da suriyede, filistindeki katlimalara kim göz yumabilir. Vahşice !!

Buraya kadar epey ağır ithamlarda bulunmuş olabilirim ama benim gördüklerim bunlar ve her zaman gördüklerimi yazarım. Zaten yazmaya başlanılsa sayfalar dolusu yazılabilir bu konuda hemde olayları hiç yorum katmadan olduğu gibi anlatarak. Kısa kesiyim en iyisi. Hızımı alamıyorum bu konularda :)

Neyse ki hayatta en çok istediğim üniversiteyi, en çok istediğim bölümü kazandım. Bu yeniden doğuşun ufak bir kıvılcımıydı. Devamı gelicek :)

Harika bir yıldı. Bunun bir parçası olduğunuz için teşekkürler.

Saygılarımla…:)

Not: Unutmadım Anadolu Üniversitesini detaylıca anlatacağım tabi kendi bakış açımla :)

Fotoğraf: Flickr
  • 04 Ocak 2015 03:09
  • Kişisellik
  • 17 kez okundu
  • 0 tane yorum yapıldı

Hiç yorum yapılmamış :(

Yorumunuzu Alalım..