Genç Galatasaraylılar

  • Tarih: 20 Ocak 2014 15:00
  • Kategori: Galatasarayım
  • Okunma: 269
  • Yorum: 0
Yeni sol bek oyuncumuz Brezilyalı Alex Telles. Bu zamana kadar adını hiç duymamıştım. Ne videosunu izledim ne de bir spor yazarının bahsettiğini duydum. Önemli olan da bu zaten kimsenin göremediği yetenekleri keşfetmektir bence.
Ocak ayı transfer zamanı açıldığından bu yana Galatasaray’ın transfer politikasını çok merak ediyordum. Çünkü hakikaten ne yönetime ne de teknik kadroya fazla güvenim yoktu. Geçtiğimiz senelerde de gördük ki sol bek pozisyonunda ve ileri kanatlarda gözle görülür derecede eksiklik olduğu belli olmasına rağmen bu bölgelere transfer yapılmamıştı.  Eksik veya yetersiz kalan bölgelere yine transferler yapılmayacak diye düşünüyordum ki… 

Yanıldım… Şuanda yapılan transferler bence çok iyi. Bir ara transfer dönemi için gayet önemli transferler oldu. Transferler, Hem geleceğe yatırım hem de yetenek anlamında iyi oyuncular. En önemlisi,  sonunda doğru düzgün bir sol bek oyuncumuz oldu. Bu harika bir haber dostum :) İnanmak güç ama gerçekten bir sol bek oyuncumuz var artık :) bi de kısa zamanda hem sisteme hem oyunculara hem de lige uyum sağlarlarsa tadından yenmez :)

Yeni sol bek oyuncumuz Brezilyalı Alex Telles. Bu zamana kadar adını hiç duymamıştım. Ne videosunu izledim ne de bir spor yazarının bahsettiğini duydum. Önemli olan da bu zaten kimsenin göremediği yetenekleri keşfetmektir bence. Örnek olarak Real Madrid’in defasındaki Varane olabilir. Fransanın Lens kulübünde forma giyerken ona güvenerek Mourinho onu takımına aldı ve koskoca Real Madrid gibi bir takımın defansına koydu. Kim ne derse desin böyle bir durumun altından kalkmak kolay değildir ama o başardı diyebiliriz. Bunun gibi oyuncuları keşfetmek önemli işte. Alex Telles iyi bir sol bek olacağını çabuk uyum sağlayacağını düşünüyorum. Gerçekten çok önemli bir yetenek gibi görünüyor daha takımla antrenmanlara çıkmadı veya herhangi bir maça çıkmadı ama gremio kulübündeki performansından biraz da olsa bu anlaşılıyor.

Izet Hajrovic de alex telles gibi çok yetenekli bir oyuncu. Ayaklarına hâkimiyeti, uzaktan etkili ve sert şutları, çalımları ve tehlikeli olabilecek ortalar yapması hakikaten “bu çocuk yetenekli” dedirten özelliklerdir herhalde. Antalya Cup da iki maça çıktı. Celtic maçında iyi işler yapmaya çalıştı daha uyum süresi falan var ama üstesinden hızlı bir şekilde gelecektir veya gelmeli :D ha ambrabat da ilk geldiğinde böyle şeyler gösterdiğini düşünüyordum ama gelin görün ki TIRT çıktı :D Hajrovic ayrı gibi duruyor umarım yanıltmaz bizleri.

Umut Gündoğan ile Salih Dursun’da böyle düşüncem olmadı nedense. Gerçi Umut’u hiç izlemedim görmedim ama Salih’i kayseri deki maçlarından gördüğüm kadarıyla bizim eksik yönlerimizi gidermeye çalışacak gibi duruyor :)

Benim transferlerden anlamadığım nokta şu, 6+0+4 kuralı varken ve kadronda 10 yabancı oyuncu buldururken niye hiç yabancılardan göndermeden 2 tane yabancı alıyorsun ? Bunun için en az 2 yabancı oyuncuyu dönermeli yoksa onca ödenen bonservis paraları, garanti ücretler hepsi çöpe gitmiş oluyor. Fazla lüks iyi değildir :)

Hajrovic transferinden önce sağ kanadında Eboue, Sabri, Hamit vardı üstüne Salih Dursun’u aldın. Sağ kanattaki oyuncuların sayısı 4 etti. Hangi oyuncuyu hangi maçta 11 de çıkaracaksın. Eboue ile Hajrovic veya Eboue ile Hamit görev yaparken Salih yedeklerde kalacak hatta Salih yedeklerde bile olmayabilir onun yerine Sabri’yi alır. E noldu Salih boşa çıktı. Sağ kanat biraz lüks oldu gibi. Senin sol kanadın aksarken hep sağ kanada yüklenmenin bir anlamı olmalı yani…

Bütün bunları bir kenara bırakırsak en başında da söylediğim gibi transferlerin hepsi bence çok iyi :) hem şampiyonlar ligi hem türkiye kupası hem de lig için yeterli kadroya ulaştığımızı düşünüyorum..

Hadi hayırlısı :)

Not: Roberto Mancinin sistemini hiç beğenmiyorum ama en azından güzel oyuncular transfer ediyor :D

YORUM GÖNDER

@

YORUM YOK

POPÜLER YAZILAR
KATEGORİLER
DİNLİYELİM BİRLİKTE
TWİTLERİM
SPONSOR REKLAM

Tüm kadın giyim fırsatları için tıklayın !