Sevgililer Gününe Mesaj

INSTAGRAM

“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marinaAdam gibi adamlar 😎 #kardesler #australian #brothersHer daim beraber olmayi kafaya koyduk bi kere 😎😎 #myangel #istanbul #galatakulesi #bucketlist #conquerConquer #istanbul - #kizkulesi with #myangel #bucketlistTakim gibi takim be #muhendislik #next#eskisehir #tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Sevgililer Gününe Mesaj

Sevgililer Gününe Mesaj
Böyle özel günlerden hep nefret etmişimdir. Sevgilim olduğu zamanda nefret ettim olmadığı zamanda. Hiç bir şekilde mantıklı açıklaması yok çünkü. Neden herşeyi bir güne sığdırmaya çalışıyorsun. Tüm yıla yay bunu. Hediye mi alınacak 15 şubatta al, baş başa yemek mi yenilecek 12 mayısda ye, sevgilinin özel olduğunu mu hissettirmek istiyorsun yılın herhangi bir gününde hissettir. Bence daha güzel olur her iki taraf içinde.

Bugün hakkında ufak bir araştırma yapayım dedim hani belki bilmediğim tarihi özel bir an vardır yani ama demez olaydım. Allah beni kahretmesin keşke hiç araştırmasaydım, keşke öğrenmeseydim sebebini. Böyle saçma sapan, böyle gereksiz bir neden daha önce hiç duymadım. Okuyunca bana hak vereceksiniz :)

270 yılında Aziz Valentinus adlı rahibin, Roma İmparatoru II. Cladius tarafından kafası uçuruldu. 226 yıl sonra 496'da ise Papa Gelasius, 14 Şubat'ı Aziz Valentin Günü ilan etti. Aziz Valentinus Yortusu, 19. yüzyıla gelindiğinde; Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını göndermesinden bu yana farklı biçimde kutlanmaya başlandı.
Sırf gelenek haline geldiği için ve kızların, sevgililerinin bu güne dair hediyeleri ve ilgileri üzerinden birbirine hava attığı gündür. Tabiri caizse aralarındaki rekabetin er meydanıdır. Bir de sırf bugünü sevgilisi ile geçirmek isteyen kızlar var. Onlara söyleyecek söz bulamıyorum zaten. Kızları geçtim erkeklerde sırf 14 şubat günü hediye almamak için sevgililerinden ayrılıyorlar ya var mı böyle bir şey :)

Çok saçma gelecek bir teklifim var ama düşününce mantıklı ve sevimli geliyor ya :) Bunun yerine günün ismini değiştirip "al kitabını, çık sokağa" sloganı ile bir kampanya başlatalım ve her yılın şubatın 14'ünde herkes kitabını alıp dışarıya çıksın. Gitsin cafeye, restauranta ya da kütüphaneye okumaya başlasın. Aynı resimdeki gibi. Çok güzel bir aktivite olur bence. Ama işte....

Fotoğraf: Tabikide Flickr

Yorumunuzu Alalım..