Seçim mi yoksa iç savaş mı ?

  • tarih Tarih: 09 Mart 2014 16:33
  • kategori Kategori: Kişisellik
  • okunma Okunma: 2346
  • yorum Yorum: 0
Türkiye’nin şu anki durumu herkesin malumudur. 30 Mart yerel seçimler öncesi bütün parti gurupları aday gösterdiği şehirlerde mitingler yapıyor. “gideyim de seçmenlerimizi az gazlayalım da oylarını alalım” düşüncesiyle gezi turlarını yapıyorlar. Biri çıkıyor “Hırsız” diyor diğeri çıkıyor “Hükümete karşı yapılar kuruluyor, hayal dünyasında yaşıyorlar” diyor. Saçmalıktan öte değil bunlar.

Miting için şehirlere gittin diyelim. Aday gösterdiğin başkan adayınla mitingden önce 2-3 saat otur bi dinle sohbet et bakalım o şehir hakkında ne gibi düşünceleri var, ne gibi projeleri var, yapılacaklar nerde nasıl olacak bi dinle öğren sonra çık seçmenlerinin karşısına, eskiden böyleydi bizim başkan adayımız geldikten sonra bunlar olacak de. Bilgilendir seçmenlerini ama yok insanları galeyana getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Hem ak parti hem cumhuriyet halk partisi hem milliyetçi hareket partisi hem de diğer partiler hepsi gündem üzerinden karşı partiye “acaba nasıl giydiririm” diye düşünüyorlar. Halkımızda hemen galeyana gelip küçük guruplar eşliğinde karşı partinin mitingi sırasında ufak karışıklık çıkartıyor. Bunlar bana göre çağ dışı ama tabi bunların değişmesi içinde baştakilerin halkı halk gibi görmesinden geçiyor. Piyon gibi görme çabası, durumu bu hale getiriyor işte.

Bu 30 Marttaki seçim yerel seçim. Çıkıp var olan başkanın icraatlarını, vaatlerini eleştirebilirsin veya yargılayabilirsin fakat genel olarak direk bir partiye giydirmek pek hoş bir durum olmuyor. Fakat genel seçim sırasında iktidardaki yönetimi ölçülü bir şekilde Türkiye’ye ne kazandırdı veya ne kaybettirdi düşüncesi üzerinden eleştirme hakkın olur ama bu yerel seçim yani. Turistin biri gelse Kasım 2013 den 30 Marta kadar ki zamanı görse Türkiye’ye sadece gezmek için gelir, kalıcı olarak geleceğini hiç düşünmüyorum :)

Son olarak, aklınızda bulunsun bu yerel bir seçim yani kendi tuttuğunuz partiyi bir kenara bırakıp gerçekten yerel yönetime kimin geçmesini istiyorsanız kime daha çok güveniyorsanız ona oyunuzu atın ve mutlaka vatandaşlık görevimizi yerine getirelim. :)YORUM GÖNDER

@

YORUMLAR (0)

EN ÇOK OKUNANLAR
KATEGORİLER
DİNLEDİKLERİM
TWİTLERİM
DESTEK

Tüm kadın giyim fırsatları için tıklayın !